Види вентиляторів
За механізмом дії та конструктивними особливостями виділяють такі види вентиляторів:
1. Центробіжні (радіальні) – це агрегати, в яких повітря переміщується від центру до периферії між загнутими вперед або назад лопатками колеса, що обертається;
Радіальні вентилятори здатні створювати досить високий тиск. Така особливість робить радіальні вентилятори широко затребуваними в системах вентиляції або технологічних установках, що вимагають подолання опору повітроводів або створення потоку повітря з певними параметрами.
- осьові – це пристрої, у яких переміщення повітря відбувається вздовж осі обертання колеса, насадженого безпосередньо на вал електричного двигуна. Будь-який побутовий вентилятор або кулер від комп’ютера є наочним прикладом такого вентилятора.
Осьові вентилятори можуть мати високу продуктивність, але показник тиску у них дуже низький. Використовуються такі установки у побуті; у промисловості застосовуються для швидкого обдування гарячих деталей, оперативного виведення шкідливих газів з технологічних камер та ін.
3. канальні – пристрої, що являють собою щось середнє між осьовою та радіальною конструкцією. Потік повітря створює барабан з лопатками, але вони сильно нахилені та спрямовують потік не по дотичній, а вздовж осі обертання.
Серед головних переваг канальних вентиляторів є компактність та простота монтажу.
Вентиляція на основі канального вентилятора – одна з найсучасніших та найпопулярніших вентиляційних систем. Її особливість у тому, що вона монтується безпосередньо у канал або повітропровід. При цьому повітропроводи та обладнання можна встановлювати між підвісною та основною стелею, що не завдасть труднощів при подальшій реалізації проектів дизайну як житлових, так і виробничих та складських приміщень.
Грамотний підбір вентиляційного обладнання дозволить уникнути неефективної роботи системи вентиляції та зайвих фінансових витрат. Якщо у Вас виникли питання або проблеми при виборі вентилятора, наші фахівці допоможуть Вам підібрати оптимальний варіант.